Weryfikacja alarmów

Firmowe systemy zabezpieczeń są bardzo popularne i bardzo często stosowane do ochrony mienia. Jako wsparcie proponujemy wdrożenie usługi weryfikacji sygnałów alarmowych. Nowoczesne techniki wykrywania zagrożeń w połączeniu z działającym przez całą dobę Centrum Monitoringu gwarantują szybką analizę sytuacji oraz podjęcie właściwych działań. Oferujemy najwyższej jakości, zintegrowane rozwiązania pozwalające na podłączenie kamer do systemu alarmowego. T

aka koncepcja umożliwia operatorom CM na weryfikację sygnału alarmowego który otrzyma nasza stacja. Będziemy mogli w czasie rzeczywistym sprawdzić co faktycznie wywołało alarm.

Weryfikacja alarmów jest więc sposobem nie tylko eliminującym zagrożenie związane z obecnością intruza na posesji, ale również uniknięciem tzw. fałszywych alarmów, związanych ze zwierzęciem dostającym się w zasięg czujnika, czy powstałym przeciągu w domu. Co ważniejsze, aktualne systemy pozwalają na zdalną interwencję pracownika Centrum Monitoringu, polegającą na głosowym kontakcie z intruzem (co w niemalże 100% płoszy niechcianego złodzieja). Weryfikacja alarmów świadczona przez naszą firmę działa całodobowo.

Niezależnie od wydarzenia, pracownik może w ciągu kilku sekund sprawdzić, co wywołało alarm, a tym samym podjąć właściwe działania. Jak wynika z przeprowadzanych statystyk, większość sytuacji wywołujących alert nie ma powiązania z obecnością osób niepożądanych w obiekcie. Oznacza to, iż wielu klientów nieświadomie naraża się na dodatkowe koszty, związane z niepotrzebnymi interwencjami patrolu.