Weryfikacja alarmów

Firmowe systemy zabezpieczeń są bardzo popularne i bardzo często stosowane do ochrony mienia. Jako wsparcie proponujemy wdrożenie usługi weryfikacji sygnałów alarmowych. Nowoczesne techniki wykrywania zagrożeń w połączeniu z działającym przez całą dobę Centrum Monitoringu gwarantują szybką analizę sytuacji oraz podjęcie właściwych działań. Oferujemy najwyższej jakości, zintegrowane rozwiązania pozwalające na podłączenie kamer do systemu alarmowego. Taka koncepcja umożliwia operatorom CM na weryfikację sygnału alarmowego który otrzyma nasza stacja. Będziemy mogli w czasie rzeczywistym sprawdzić co faktycznie wywołało alarm.

Weryfikacja alarmów – eliminacja zagrożeń

Weryfikacja alarmów jest więc sposobem nie tylko eliminującym zagrożenie związane z obecnością intruza na posesji, ale również uniknięciem tzw. fałszywych alarmów, związanych ze zwierzęciem dostającym się w zasięg czujnika, czy powstałym przeciągu w domu. Co ważniejsze, aktualne systemy pozwalają na zdalną interwencję pracownika Centrum Monitoringu, polegającą na głosowym kontakcie z intruzem (co w niemalże 100% płoszy niechcianego złodzieja). Weryfikacja alarmów świadczona przez naszą firmę działa całodobowo.

Weryfikacja alarmów – szybkość działania

Niezależnie od wydarzenia, pracownik może w ciągu kilku sekund sprawdzić, co wywołało alarm, a tym samym podjąć właściwe działania. Jak wynika z przeprowadzanych statystyk, większość sytuacji wywołujących alert nie ma powiązania z obecnością osób niepożądanych w obiekcie. Oznacza to, iż wielu klientów nieświadomie naraża się na dodatkowe koszty, związane z niepotrzebnymi interwencjami patrolu.

Weryfikacja alarmów
Weryfikacja alarmów